Середа, 10.08.2022, 01:52
Вітаю Вас Гість | RSS


Чубик Марія Гнатівна

Чубик Марія Гнатівна

     У мальовничому поліському селі Дерть, у далекому 1937 році, в багатодітній сім’ї Мигловців, 14 квітня народилася наша майстриня Марія Ігнатівна. У сім’ї було семеро дітей, тому було велике господарство і дітей привчали до роботи з дитинства. Незважаючи на те, що дитинство проходило у важкі воєнні часи, школа все-таки існувала і Марія закінчила 4 класи місцевої школи.

      Марія Ігнатівна прожила нелегке життя – завжди у турботах та клопотах. У 14 років Марія пішла працювати у колгосп. Робота була важкою, тому що було мало техніки і все приходилося робити вручну. Працювала на прядильному верстаті, у рільничій бригаді, на фермі. В колгоспі Марія Ігнатівна працювала все своє життя.

     У 1957 році Марія вийшла заміж,  народила 8 дітей,  має 23 внуки та 11 правнуків. В парі подружжя прожило 53 роки.

     Хоч дуже тяжко працювала  та все ж таки  знаходила час для вишивки. В молодому віці, ще дівчиною, вона вже вміла прясти пряжу та ткати полотно. Дещо з її робіт залишилося і до нині.  Коли засновувався шкільний музей то ткацький верстат і прядку віддали до музейної експозиції.

     За своє життя Марія чимало вишила рушників, подушок, простинь, сорочок, серветок, картин, які брала в рамку. Багато Марія Ігнатівна вишивала і для місцевого храму.

     З кожним роком Марїні вишивки мінялися та осучаснювалися, тобто ішли в ногу з часом.


Ткані рушники

  


Сучасна вишивка

  


 

Подушки

  


Простині


Серветки

  


Сорочки

   

  

Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 569
Корисні посилання

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0