П`ятниця, 23.04.2021, 03:15
Вітаю Вас Гість | RSS


Наш район

Герб смт. Рокитне

Герб Рокитнівського району


Карта Рокитнівського району

     Рокитнівський район найбільший за площею (2356 кв.м., або 117% від території області) адміністративний район Рівненської області, розташований на північному сході області, у найбільш заболоченій її частині. Територія району має форму неправильного багатокутника і простягається з півночі на південь на віддалі 130 км. 
     На півночі району міждержавний кордон з республікою Білорусь. На сході межує з Олевським районом Житомирської області, на півдні на південному заході - з Березнівським, а на Заході - з Сарненським та Дубровицьким районами Рівненської області 
     За природно-географічним розташуванням територія району відноситься до зони мішаних лісів. 
     Рокитнівський район було створено в січні 1940 року. Під час Великої Вітчизняної війни район був окупований німецько-фашистськими загарбниками і входив до Сарненського гебіту Волино-Подільської округи рейхскомісаріату "Україна". На період окупації Рокитнівщина стала значним осередком партизанської боротьби з ворогом. 
     4 січня 1944 року Рокитнівщина була визволена від німецько-фашистських загарбників частинами 143 стрілкової дивізії Червоної армії (командир дивізії генерал-майор Заїкін). 
     З 30 грудня 1962 року по 4 січня 1965 року в результаті укрупнення адміністративних районів, територія Рокитнівського району була складовою частиною Сарненського району. 
Культурно-адміністративним центром району є селище міського типу Рокитне. 
     Історія району тісно пререплітається з історією виникнення Рокитного, яке від початку свого заснування (80-ті роки XIX ст.) до 1922 року було відоме під назвою Охотникове, що походило від прізвища власника землі, в якого бельгійський скло заводчик Розенберг у 1888 році купив невелику ділянку кварцових пісків (перша згадка про Охотникове датується 1545 роком), придатних для скловаріння і відкриття примітивної гути. 
     Поштовхом для швидкого розвитку села стало спорудження в 1898 році заводу i прокладання на початку 1900 року залізничної колії Київ- Ковель. За Ризьким мирним договором в 1921 році Охотникове відійшло до Польщі.В 1922 році селище перейменоване на Рокитне, а залізнична станція дістала назву Рокитне-Волинське. У вересні 1939 року Рокитне в складі Західної України було приєднане до СРСР. 
     На найбільшій в області за протяжністю території, успішно працюють 14 сільських та 2 селищні ради.
     Рокитнівський район сьогодні - квітучий край Полісся, щедрий і природою, і людьми. Це край, що росте й розвивається в тісній співпраці сусідів. 
     Населення становить 52,7 тис.чол., в т.ч. міське - 10 тис.чол., а сільське -42,2 тис.чол. Середня густина населення 22 чол. на 1 км.кв. На території району нараховується 41 населений пункт, з них 39 сіл і 2 селища міського типу, які входять до 14 сільських і селищних рад. 
     Освітню мережу району формують 42 загальноосвітні школи, з них: Рокитнівська гімназія, Рокитнівський ліцей аграрного напрямку, державний навчально-виховний комплекс "Томашгородська школа №1 І-ІІІ ступенів-ліцей", Рокитнівське медичне училище та профтехучилище, де щорічно навчається 10870-10900 учнів. У районі діє дитячо-юнацька спортивна школа, два спортивні клуби. 
     В Рокитнівському районі працюють: футбольний клуб "Полісся", дві дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ "Колос та ДЮСШ відділу освіти), в яких культивуються дев'ять видів спорту. Відділення ДЮСШ функціонують в дев'яти населених пунктах району, заняттями в них охоплено понад 650 учнів. 
     Окрім районних змагань з різних видів спорту в районі щорічно проводяться міжнародний турнір з волейболу "Кубок Рокитного" та "Всеукраїнський юнацький турнір з вільної боротьби "Кубок козаків". 
     Молодь Рокитнівщини займає активну позицію в житті району. 3 відновленням та розширенням, утворенням нових підприємств в районі збільшуються робочі місця для молоді. Постійно поповнюються новими спеціалістами медичні та освітянські кадри. Молоддю впроваджуються нові форми роботи в районі, створюються культурно-дозвіллєві комплекси для молоді на селі, де практично задіяні всі структури сільської ради. На ряду з тим, що збірні команди району постійно буруть участь в обласних змаганнях, конкурсах,молодіжних заходах. Вже стало традицією проведення ігор інтелектуалів "Брейн-Ринг" та "Що? Де? Коли?" серед сільської молоді та молодіжних збірних команд районного центру. На досить високому рівні проходять районні туристичні зльоти, змагання,походи по місяцях бойової слави.Команди юних туристів щороку проходять категорійні походи в горах Карпатах. 
     Мережу культосвітніх закладів становлять 39 клубних закладів.З них 27 клубів та 11 сільских будинків культури, районний будинок культури. 
     Функціонують 10 шкільних відділів та 36 публічно-шкільних бібліотек. У районі працюють 7 народних аматорських художніх колективів вокально-хорового жанру. 
     На території району зареєстровано 58 релігійних громад. Із них: 35 - української православної церкви, 3 - римо-католицької, 17 - християн віри євангельської, З євангельських християн-баптистів, діє 2 монастирі (жіночий і чоловічий). 
     В районі знаходиться 32 природно-заповідних об'єкти, загальна площа яких становить 25 % від заповідного фонду області. Серед них державний заповідник „Сира погоня" (унікальне верхове болото) і державна пам'ятка природи "Юзефінська дача" (1300-літній дуб-найстаріше дерево в Україні), дендропарк Рокитнівського ДЛГ, Осницьке водосховище.

Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 555
Корисні посилання

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0