П`ятниця, 23.04.2021, 02:01
Вітаю Вас Гість | RSS


Озеро Тухове

     У цю мандрівку покликала відомого гідролога Григорія Швеця "Голубі перлини України"(1969), точніше - його опис одного з озер : "Серед луків Полісся осторонь відомих туристських шляхів і значних населених пунктів загубилось це озерце. Його мало знають навіть фахівці - географи чи гідрологи. Чим же воно знамените? Славу озера становить його глибина - найбільша досягає 64 метри. Такої глибини немає в жодному озері на Україні. У довідниках та різних спеціальних нарисах наводяться відомості про озера з великими глибинами. Тільки про озерце Тухове нічого не мовиться. Відомості про озеро Тухове відображені лише в книзі І.Толмачова "Юго-западний край Восточное Полесье" (Київ, 1897). Автор писав, що Тухля (так тоді називали це озеро) має глибину 30 сажнів, тобто близько 64 метри. 
     Мальовничий куточок! Західний берег - з піщаним пагорбом, гарною долиною. У густому гіллі поодиноких крислатих дубів - вулики-колоди. Де-не-де доживають свого віку яблуні і груші - сліди хутірця Тухове, жителі якого переселилися у село Томашгород. Східний берег болотистий, озерна гладінь біля нього заросла високо трав'ям, лататтям. Серед лісу, пойти яким улітку неможливо, розкидані невеликі "грудки" - сухі підвищення. Темно-зелена вільха, веселий березняк, лепетлива соснина - як стіна край води. Густе плетиво ожинових кущів обсипане чорно-синіми ягодами - ніби живе кільце навколо озера. 
     Павло Тутковський писав: "Глухі, дикі, первісні, майже незаймані лісові і болотні хащі, мовчазні і сповнені таємниць, оточують і охоплюють з усіх боків на величезні віддалі мандрівника, який наважується проникнути в побережжя ріки Льви. Сама назва цієї ріки, безперечно, відома дуже небагатьом, навіть корінним жителям Волині". П.А.Тутковський називав тихопливну Льву "майже невідомою, цікавою рікою". 
     Звісно, час, меліоративні роботи дещо змінили обличчя цієї місцевості. Нині уже не назвеш її "тропічною пущею", а все ж вона вражає "необжитими" краєвидами.

Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 555
Корисні посилання

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0