Середа, 24.04.2024, 02:02
Вітаю Вас Гість | RSS


Гайдамащук Наталія Володимирівна

Гайдамащук Наталія Володимирівна.

Хтось вибирає професію, орієнтуючись на матеріальний добробут, інші – працюють за покликанням душі, а треті – створюють своїми руками шедеври, які не старіють, не набридають, ними можна милуватися повсякчас.

Такими «не старіючими» витворами є барельєф – рельєфні картини-малюнки на стінах, до яких можна доторкнутися, які зігріті теплом рук і творчим натхненням майстрині – Гайдамащук Наталії Володимирівни. Мабуть, скільки творчості, любові, праці і натхнення затрачає людина, виконуючи улюблену роботу, стільки захоплення викликають її творіння в інших.

Наталія Володимирівна – непересічна особистість нашого часу, людина надзвичайної професії, швидше за все – це захоплення мистецтвом, яке переросло у хобі

Любов до прекрасного батьки прищепили Наталії ще з дитинства. Її малюнки прикрашали шкільні виставки. Вона дуже любила і любить малювати, хоча не закінчувала ніяких образотворчих чи мистецьких студій, не займалася цим професійно. Тиха, спокійна, скромна, добра – мама двох дітей, прекрасна дружина і господиня – особистість, з великою творчою душею. Наталія вміє творити прекрасне... «Краса врятує світ!» –  ці слова написані саме про неї.

Барельєф – скульптурна композиція, виконана на площині і пов'язана з тлом.

Барельєф (франц. bas-relief, тобто низький рельєф), вигляд скульптури, рельєф, в якому опукле зображення не більше ніж на половину свого об'єму виступає над плоскістю фону. Образотворчі і орнаментальні барильєфи — поширений вигляд прикраси архітектурних споруд і декоративних виробів. Барельєфні зображення зазвичай поміщаються також на постаментах пам'ятників, на стелах, меморіальних дошках, монетах, медалях, гемах.

Спочатку на білій стіні Наталія малює потрібний малюнок простим олівцем. Спостерігати за роботою майстрині – одне задоволення. Так швидко і вправно з’являються обриси майбутнього шедевру. В неї все так легко, природно і невимушено – від виноградної лози до диво-птахів, панорам міст та церков-соборів.

Вона – закохана у свою роботу, окрилена натхненням. За допомогою різноманітних інструментів, спеціальних розчинів потрібної консистенції та технік Наталія надає зображенню об’ємності. Від дотику її рук біла маса набуває потрібної форми – дерева, неба, будівлі – набувають реалістичних рис, стають справжніми витворами мистецтва. Через декілька днів – перед вами справжнє творіння майстрині-художниці – барельєф. А скільки терпіння і витримки потрібно, щоб відшліфувати найдрібніші деталі малюнку! Дивишся на результат такої праці – тут все ніби справжнє, навіть краще, якесь казкове і неповторне – бо у своїй роботі істинний митець залишає частинку своєї душі.

Останній штрих – підбір кольору і фарбування, «гра світла та тіні», потім –  кількаразове покриття лаком. Її творіння служитиме тривалий час, знову і знову милуватиме око, викликатиме захоплення в оточуючих.

Дивишся і не надивишся, милуєшся і не намилуєшся! Кожна творча особистість вміє зачаровувати своїми роботами. Приємно, що такі народні майстри-умільці як Наталія живуть у нас – на Рокитнівщині.

Валентина Зубчик

Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 577
Корисні посилання









Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0