Рокитнівський район
Край склоробів,
каменярів, лісівників.
Рокитнівський район було створено в січні 1940 року. Культурно-адміністративним центром району є селище міського типу Рокитне. Кількість населення - 53,0 тис. чол., з них: 9,2 тис. чол. - міського, 43,8 тис. чол. - сільського. Рокитнівський район найбільший за площею район Рівненщини, розташований на північному сході області, у найбільш заболоченій її частині. На півночі району проходить міждержавний кордон з Республікою Білорусь, а на сході Рокитнівський район межує з Олевським районом Житомирської області, на півдні та південному заході - з Березнівським, на заході - з Сарненським та Дубровицьким районами Рівненської області. На території району розміщено 39 населених пунктів. З них: селищ міського типу - 2, сільських населених пунктів - 37.
Рокитнівський район має значний природно-ресурсний потенціал, представлений насамперед багатими лісовими угіддями, що займають 65,6 % його території. У районі знаходяться 32 природно-заповідних об'єкти, загальна площа яких становить 25 відс. заповідного фонду області.
В широкому спектрі наявні сировинні ресурси піску, торфу, гранітів, гранодіоритів, діоритів, каолінів, габро. Промисловість району базується на склоробній, каменедобувній, деревообробній галузях. Виробничу діяльність в районі здійснюють 10 сільськогосподарських приватних підприємств, 15 фермерських та 12,8 тис. особистих селянських господарств, які використовують 22,9 тис. га сільськогосподарських угідь.
Освітню мережу району формують 42 загальноосвітні школи, Рокитнівське медичне училище та професійний ліцей, в яких навчається близько 10900 учнів.
Медичне обслуговування населення здійснюється центральною районною лікарнею, в складі якої функціонує 270 стаціонарних ліжок, З дільничних лікарні, 4 лікарські амбулаторії, із них - 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 33 фельдшерсько-акушерських пункти та З фельдшерські здоровпункти.
На території району діє 39 клубних закладів, 36 бібліотек, Рокитнівська районна дитяча музична школа та її філія в смт Томашгород. Вісім самодіяльних колективів носять почесне звання «народний аматорський».